Celica 6 karta

6 kartos Toyota Celica1994 metai - tęsiant tradicijas ateina laikas atnaujinti Celica seriją. Toyota inžinieriai šįkart nusitaikė į kiek prabangesnį kupė segmentą.

Kaip ir anksčiau, Celica flagmanas – GT-4 (dar žinoma GT-FOUR, All-Trac, Turbo AWD vardu) versija su turbokompresoriumi ir visų varančiųjų ratų transmisija. Pagrindinė GT-4 misija buvo Pasaulio ralio čempionato WRC nuostatų atitikimas (norint dalyvauti čempionate reikia važiuoti serijiniu automobiliu). Nors ir nedideliais kiekiais ji buvo parduodama beveik visose pagrindinėse pasaulio rinkose: Japonijoje, Australijoje, Europoje ir Britanijoje. Tik Amerikoje GT-4 nebuvo parduodamas. Taip pat amerikiečiams tiekiamos Celica turėjo kiek silpnesnius variklius, o Japonijai – galingesnius.

Šiandien VI kartos GT-4 sutinkama labai retai dėl savo laiku labai aukštos kainos. Dažnesni modeliai - Celica ST ir Celica GT, kurių turėjo pakakti skirtingus poreikius turintiems pirkėjams.

Labiausiai pastebimi vizualiniai pasikeitimai nuo ankstesnių versijų. Atsisakyta pakeliamų priekinių žibintų. Vietoje jų montuojami keturi apvalūs. Greitai dėl šių žibintų automobilis buvo pramintas „keturakiu“. Pakito ir kėbulo forma: vizualiai automobilio priekinė dalis atrodo lyg pakelta. Interjero surinkimas bei medžiagos išliko labai kokybiški. Taip pat didelis dėmesys skirtas ergonomikai (vietai kojoms bei sėdintiems gale).

6 kartos Toyota CelicaPasikeitimai iš technines pusės buvo pakankamai minimalūs. VI kartos Celica važiuoklėje priekyje montuoti McPherson, o gale Chapman komponentai. Išskirtinis dalykas: moderni Super Strut priekinė pakaba, kuri Europoje buvo montuojama tik kaip papildoma įranga GT versijoms bei standartinė GT-4.

Silpniausia modifikacija derinta su 1,8 litrų varikliu, o 2 litrų varikliui padidinta maksimali galia. Bazinis ST modelis buvo išleistas su ekonominės klasės 7A-FE varikliu (1,8 l, EFI DOHC 16V, eilėje 4 cilindrai, 116 AG / 85 kW). Galingesnė GT modifikacija po variklio gaubtu slėpė 3S-GE variklį (2,0 l, EFI DOHC 16V, eilėje 4 cilindrai, 175 AG / 129 kW). Po galingiausia europinės Turbo AWD versijos dangčiu – 242 AG / 178 kW motoras su turbokompresoriumi.

Po kosmetinio atnaujinimo 1996 metų pabaigoje europinių Celica GT variklio maksimali galia apribota iki 170 AG / 125 kW. Beje, JAV GT modifikacijos turėjo didesnio darbinio tūrio, bet silpnesnį 5S-FE agregatą (2,2 l, EFI DOHC 16V, eilėje 4 cilindrai, 132 AG / 97 kW), o ST maksimali galia siekė tik 106 AG / 78 kW. Modelių su Super strut pakaba JAV nebuvo.

Japonijoje Celica buvo žymimos kitaip. 2,0 l varikliais „ginkluotos“ SS-I (3S-FE, 140 AG), SS-II (3S-GE, 180 AG), SS-III (3S-GE su VVT-i Beams, 200 AG) bei GT-FOUR (3S-GE su turbokompresoriumi, 255 AG) modifikacijos, geidžiamos ir už tekančios saulės šalies ribų.

Gimtojoje Japonijoje buvo ir kitokių įdomesnių versijų. Pavyzdžiui, Celica WS su visais vairuojamaisiais ratais. Tokia sistema sumažindavo apsisukimo spindulį bei pasižymėjo geresnėmis valdymo savybėmis posūkiuose. Kai kurios SS-III versijos buvo komplektuojamos ir su LSD (visur kitur šį privalumą turėjo tik GT-4).

Paskutiniame amžiaus dešimtmetyje rinkos poreikiai sparčiai keitėsi. Sportinių automobilių populiarumas sumenko, o jų vietą užėmė SUV (padidinto pravažumo automobiliai) bei vienatūriai. Tuo metu brangiai įvertintai VI kartos Celica teko atlaikyti didelį spaudimą iš tiesioginių konkurentų. Tiesa, ir šiandien naudotų automobilių rinkoje šios kartos Celica yra aukštai vertinamos.

1995 metais dienos šviesą išvydo Toyota Celica Convertible. Atviras modelis sukurtas panaudojus GT bazę. 1996 metais buvo atlikti Celica kosmetiniai atnaujinimai (naujo modelio buferiai, slenksčiai, posūkių žibintai). Tačiau jie pardavimų ženkliai nepataisė: paklausa vis tiek buvo gerokai mažesnė nei buvo tikėtasi. Tiesa, ne ką geriau sekėsi ir konkurentams (Honda Prelude, Nissan 200 SX, Opel Calibra, VW Corrado ir kitiems).

Pasigirsta garsesni spėliojimai apie Celica gamybos nutraukimą. Pirmieji ženklai pastebimi 1998, kuomet nutraukiama ST modifikacijos gamyba. 1999 metais atsisakyta kupė kėbulo tipo (hečbekų ir kabrioletų gamyba tęsiama).

Toyota Celica po truputį vis nyko. Pesimistai nebeįsivaizdavo kaip būtų įmanoma šiam automobiliui sugrąžinti populiarumą. Liūdną likimą pranašavo ir faktas, kad po šešerių gyvavimo metų nebuvo girdėti nieko apie naujo modelį. Oficialiai VI kartos Celica buvo gaminama iki 1999 metų, tačiau realiai pardavimai visai sužlugo gerokai anksčiau.

<< Straipnsiai

<< Į pagrindinį